Organizator:

Dużą Rundę wygrywa Seweryn Murdzia

Podziel się

Zaliczany do światowego rankingu konkurs Dużej Rundy o nagrodę Grupy MTP pod patronatem portalu tylkoskoki.pl zakończył się zwycięstwem Polaka – Seweryna Murdzi na koniu Ula Bajou K.

Trzeci konkurs zaliczany do CAVALIADA Tour wygrał reprezentant Polski Seweryn Murdzia na Ula Bajou K. Wystartowały w nim 54 pary. Parkur podstawowy (145 cm) wymagał od zawodników i ich koni dużej koncentracji. Najtrudniejszym elementem okazał się podwójny szereg PKO Banku Polskiego. Do mety bez błędów dojechało 10 par, w tym aż 7 polskich. Zaciętą rywalizację w rozgrywce wygrał Seweryn Murdzia na wyhodowanej w Polsce klaczy Ula Bajou K.

Wszystkie trudności w parkurze podstawowym, które zaproponował nam dziś gospodarz toru udało nam się pokonać dokładnie tak, jak sobie to zaplanowałem. W rozgrywce kluczem do sukcesu okazała się szybka i krótka jazda, w której Ula Bajou jest specjalistką. Mam nadzieję, że równie dobry przejazd uda nam się powtórzyć w niedzielnym Grand Prix – powiedział zwycięzca, dla którego jest to pierwsza taka wygrana w karierze. Na miejscu drugim uplasował się mistrz Polski juniorów Aleksander Lewandowski na Jazzmir Van Het Halderthof, a na trzecim najbardziej utytułowany litewski jeździec, Andrius Petrovas na koniu Linkolns.

W rozgrywce z Polaków bezbłędni byli również: Dawid Kubiak na Estoril Fortuna i Natalia Palmowska na Dr. Jones.

Wyniki TUTAJ

Seweryn Murdzia zdobył dziś 50 punktów do światowego rankingu i 20 punktów do rankingu CAVALIADA Tour. W tym drugim zrównał się z triumfatorkami dwóch poznańskich etapów Szwajcarkami: Barbarą Schnieper i Janiką Sprunger.

W niedzielę po konkursie Grand Prix z pewnością poznamy nowego lidera CAVALIADA Tour 2019/2020.

Ranking CAVALIADA Tour